WSTĘPWstep.html
BIOREZONANSWstep.html
ODCZULANIEWstep.html
TERAPIA ANTYNIKOTYNOWAWstep.html
PORADY DIETETYCZNEWstep.html
REFLEKSOLOGIAWstep.html
APARAT BICOM OPTIMAWstep.html
KONTAKTWstep.html

TERAPIA METODĄ BICOM BIOREZONANS

      Obciążenia zdefiniowane podczas testowania zostają eliminowane przy użyciu odpowiednich wzorców drgań wygenerowanych w urządzeniu Bicom Optima. Indywidualne możliwości samoregulacji i leczenia organizmu ludzkiego zostają stymulowane i podtrzymane do zdumiewających rozmiarów poprzez terapię Bicom Optima biorezomans. Poprawna komunikacja pomiędzy komórkami została przywrócona. Substancje obciążające organizm zostają wyeliminowane.


DIAGNOZA METODĄ BICOM OPTIMA BIOREZONANS

    Dzięki urządzeniu Bicom Optima jesteśmy w stanie zdefiniować substancje, które wywołują obciążenia w organizmie, zakłócając prawidłową komunikację i funkcjonowanie oraz określić ich wpływ na organizm pacjenta. Jest to szybka i bezbolesna procedura. W wielu przypadkach stało się możliwe określenie jakie obciążenia powodują chorobę u pacjenta (alergeny, elektro-zanieczyszczenia, wirusy, bakterie, itd.


KOMUNIKACJA NA POZIOMIE KOMÓRKOWYM

    W dzisiejszym świecie podkreślamy jak ważna jest informacja i komunikacja. Tak samo w organizmie ludzkim. Organizm funkcjonuje i sam się reguluje ponieważ wewnątrz organizmu ma miejsce komunikacja i wymiana informacji na poziomie komórkowym. Komórki komunikują się pomiędzy sobą używając szczególnych częstotliwości. W zdrowym ciele ta wymiana informacji działa bez zakłóceń. Każda komórka, każdy organ wypełniają swoje zadania.Szkodliwe dla organizmu substancje, takie jak bakterie, wirusy, toksyny, jak również różnego rodzaju stresy mogą utrudnić komunikacje pomiędzy komórkami. Utrudniona komunikacja może wywołać konkretne zmiany w organizmie. Zakłócona komunikacja komórkowa spowoduje, że komórki nie będą funkcjonowały prawidłowo. Jest to widoczne w różnym stopniu w ciele ludzkim: od zaburzenia funkcji czy wyczerpania do widocznych zmian i związanych z nimi symptomami.


ROZWÓJ NAUKI I TECHNOLOGI

    Badania naukowe w obszarach fizyki kwantowej i biofizyki pozwalają wyjaśnić zasady leżące u podłożą metody biorezonansowej. Każda forma materii składa się z energii i emituje energię. Każda substancja, każda komórka, czyli również wirusy, bakterie, pyłki wysyłają energię i w związku z tym posiadają unikalną długość fali czy częstotliwość wraz z unikalną charakterystyką – unikalny wzór częstotliwości.


ZDOLNOŚCI SAMOUZDRAWIANIA ORGANIZMU

    Ludzki organizm posiadają wspaniałe możliwości samo uzdrawiania i samo regulacji, umożliwiający powrót do równowagi. Jednakże jeśli organizm doświadcza zbyt wielu obciążeń lub jeśli stresy stają się chroniczne występując przez wydłużony czas to możliwości samoregulacyjne i samouzdrawiania mogą zostać zablokowane.


PRZYCZYNY CHRONICZNYCH DOLEGLIWOŚC

    Żyjemy w dostatku Coraz częściej różnego rodzaju dolegliwości są spowodowane dzisiejszą bardzo rozwiniętą technologią - niezliczona liczba substancji chemicznych, spożywane pożywienie i stress


WPŁYW ŚRODOWISKA

    Otaczające nas środowisko wywiera wiele obciążeń (stresów) na ludzki organizm: chemiczne dodatki do żywności i wody, konserwanty, toksyny, promieniowanie, stosowanie środków farmakologicznych w hodowli zwierząt domowych, substancje chemiczne, itd.Dla niektórych z nas obciążenia te mogą „przepełnić czarę” i manifestować się w różnorakich formach zaburzeń zdrowia.Interesujące jest, zupełnie odmienne przyczyny mogą wywoływać taki sam obraz kliniczny choroby. Nie zawsze metody konwencjonalne są w stanie rozróżnić pomiędzy bardzo indywidualnymi przypadkami.


NA CZYM POLEGA TERAPIA BIOREZONANSOWA

    Bicom biorezonans jest sprawdzoną metodą pozwalającą na diagnozowanie i wspomaganie terapii wielu zaburzeń zdrowia jak likwidowanie alergii, uzależnień i innych stanów patologicznych. W wielu przypadkach dzięki urządzeniu Bicom było możliwe odkryć faktyczne, czasami ukryte, przyczyny dolegliwości. Terapie biorezonansowe aparatem są uznane za skuteczne i sprawdzone w zakresie diagnostyki i terapii.W terapii biorezonansowej wykorzystuje się przyjęty w medycynie chińskiej system meridianów i punktów akupunkturowych. Sam termin Teapia biorezonansowa BRT został stworzony w 1987 roku na określenie "terapii drganiami własnymi pacjęta". Pierwszy aparat został skonstruowany w niemieckim  Instytut fur Regulative Meizin, gdzie opracowano urządzenie do diagnostyki i terapii biorezonansowej pod nazwą BICOM (Bio-Communication) W terapii wykorzystuje się istniejący w organiźmie człowieka i wokół niego drgania elektromagnetyczne (biosygnały), które są nadrzędne w stosunku do procesów biochemicznych i nimi sterują. Poza fizjologicznymi (harmonicznymi) drganiami elektromagnetycznymi w organiźmie człowieka istnieją również drgania patologiczne (dysharmoniczne), zakłucające, wywołane np obciążenimi toksynami, zranieniami, infekcjam i niewyleczonymi chorobami. Sumę drgań fizjologicznych i patologicznych określa się mianem drgań własnych organizmu pacjęta. Spektrum tych drgań rozciąga się od ekstremalnie długich po bardzo krótkie fale. Ponieważ mają naturę elektromagnetyczną można je wychwycić, zarówno z powierzchni skóry, jak i tkanek oraz narządów, z pomocą specjalnych elektrod i za pomocą przewodu dorowadzić do urządzenia terapełtycznego.

    Terapeuta dysponuje różnorodnymi elektrodami BICOM. Pole elektrod jest niezwykle małe i służy do jedynie przekazywaniu informacji. Drgania te są przetwarzane dzięki nowoczesnej elektronice (aparat BICOM Optima w drgania terapeutyczne, przy czym nie są dodawane inne lub technicznie wytworzone częstotliwości. Drgania terapeutyczne przekazywane są z powrotem z urządzenia do organizmu pacjęta, przy czym częstotliwośi harmoniczne są sprzęgane dodatnio (dodatnie sprzeżenie zwrotne) a dyscharmoniczne ujemnie, a więc inwertowane (ujemne sprzężenie zwrotne). Działanie terapeutyczne przebiega nie w urządzeniu lecz w samym organiźmie pacjęta. Elektromagnetyczne pole pacjęta reaguje natychmiast na dokładnie dopasowany sygnał terapeutyczny i z kolei przekazuje do urządzenia BICOM zmieniony wzorzec drgań. Proces ten ciągle się powtarza w ułamkach sekun. W ten sposób patologiczne sygnały są w oraniźmie redukowane a w końcu wygaszane, a fizjologiczne siły regulacyjne ustroju zaczynają prawidłowo sterować procesami biologicznymi. Na skutek poprawy biofizykalnego stanu energetycznego pacjęta dochodzi stopniowo do popawy procesów biochemicznych - normalizacji i wyleczenia.Do pamięci aparatu wprowadzone są programy terapeutyczne z ustawionymi parametrami, które można indywidualizować. Czas trwania terapii jest również zaprogramowany, po jago upływie aparat wyłącza się sam. Bicom biorezonans jest formą terapii bez podawania środków farmakologicznych. BICOM CHIP przedłużenie działaniea terapii biorezonansowej łatwy w użyciu zapamiętuje magnetyczny wzór zęstotliwości (BMF) i dynamiczny pakiet impulsów (DMI)

Teraz przy pomocy BICOM CHIPA istnieje możliwość zapisania a nim programów terapeutycznych. Daje to szansę na przedłużenie czasu i działania terapii. Wzór częstotliwości wygenerowany podczas terapii jast zapisany na BICOM CHIPIE , wykorzystującjego jego wlaściwości zapamiętywania. Zaraz po teapi należy nakleić BICOM CHIPA do ciała pacjęta. Najlepszym miejscem jest punkt pod pępkiem. Można również rzykleić BICOM CHIPA na tę część ciała, która została poddana terapi. Chip jet wklejony w okągły plaster, który nie podrażnia skóry, przepuszcza powietrze, można go używać pod prysznicem w wannie i saunie. Aby zapisać informację terapeutyczną na BIOM CHIPIE potrzebne jest małe dodatkowe urządzenie zwane programatorem BICOM CHIPA. Zapisana informacja na BICOM CHIPIE pozostaje aktywna do trzech tygodni. Posiadamy najnowocześniejszą i najbardziej udoskonaloną wersję aparatu biorezonasu: BICOM Optima opracowaną i produkowaną w Niemczech. W Polsce jest zaledwie kilka sztuk tego urządzenia stawiając nas w czołówce gabinetów Bicom biorezonasu.